טיפ לשמירת בריאות השיניים בחיות מחמד

ריח רע, זה הסימן הראשון למחלה דנטלית בחיית בית. על מנת למנוע, אז מה כן יש לעשות על מנת לשפר את מצב השיניים והחניכיים. וטרינרים ממליצים על הצעדים הבאים:

1.בחר אוכל מאיכות גבוהה שמעודד בריאות דנטלית. בחר חברות מזון אשר בקו הראשון בתחום מחקר המזון. החברות המובילות בתחום המזון לבעלי חיים, מייצרות מזון אשר מונע גם עששת ומחלות חניכיים.

2.כלבים וחתולים דורשים בדיקה תקופתית ויפיקו תועלת מטיפול מקצועי ע”י וטרינר לשימור הפה. אם הפה יוזנח, יכולה להתפתח בקטריה שתחדור לזרם הדם ועלולה לגרום לבעיות בריאות רציניות., כמו מחלות לב וכליות. כמו כן, מחלת חניכיים מכאיבות מאוד לחיה וגורמות סבל רב.

3.בדיקות תקופתיות מומלצות כל 6 חודשים, תלוי בצרכי החיה. אם אתה שם לב לריח רע, תאבון ירוד,איבוד משקל,כאב בלעיסה,דם על צעצועי או עצמות החיה,נזלת חריפה,חניכיים אדומות או נפוחות, הבא את חיית המחמד לטיפול אצל הוטרינר לפני תום התקופה.

4.זני כלבים קטנים חשופים יותר לבעיות שיניים, שנובעות בין השאר מצפיפות יתר של השינים,נסיגת חניכיים ובעיות גנטיות. בדרך כלל הבעיות מחמירות עם הזנחה דנטלית.

5.הברש את שיני הכלב או החתול באופן קבוע, כבר מגיל צעיר.זה יכול להיות גם מהנה לחיה. הוטרינר יכול להמליץ לך על משחה או מברשת מתאימים במיוחד לחיית המחמד. גם צעצועי לעיסה יכולים להמעיט התפשטות עששת.

שים לב, כדי לשמור על פה חיית המחמד שלך, הברש את שינייה לפחות פעם בשבוע, ובקר אצל הוטרינר לבדיקה תקופתית.

petsss | חנות קונספט למוצרים לבעלי חיים.