הליכה עם הכלב – מחקר מרתק

מחקר מרתק, נרחב וארוך טווח מסוגו שנערך על ידי מדענים באוניברסיטת אסטון בברמינגהם באנגליה, קבע כי הליכה עם הכלב יכול להוות אמצעי בריאותי לעידוד וקידום פעילות גופנית אצל חולי סוכרת ועשוי להניב יתרונות בריאותיים לטווח ארוך וליצור התמדה. המחקר עקב אחר 20 חולים אשר אובחנו כחולים בסוכרת כ – 4 שנים ומעלה לפני עריכת המחקר. החוקרים מאוניברסיטת בוסטון החליטו לבדוק מה יכולים להיות הגורמים להתמדה של חולי הסוכרת בפעילות גופנית המהווה גורם מסייע בהתמודדות ואף החלמה עתידית מהמחלה אשר מהווה נטל עצום על החולה ובני משפחתו. במהלך המחקר נערכו ראיונות עם החולים שבהם הועבר להם מידע נרחב על חשיבות הפעילות הגופנית למתמודדים עם המחלה. בהמשך הוצעו להם פעילויות גופניות שונות ונבדקו פעילויות אחרות שבוצעו בעבר. מניתוח הנתונים וסוגי הפעילויות אשר נמשכו לאורך זמן הסתבר לחוקרים כי הליכה עם הכלב היא פעילות אשר החולים נוטים להתמיד בה. בעקבות הנתונים גיבשו החוקרים מאוניברסיטת אסטון את מסקנתם וקבעו כי הליכה עם הכלב גורמת להתמדה ומהווה פעילות גופנית לכל דבר.

====

על פי נתוני הערכה, בישראל חיים היום כחצי מיליון איש החולים בסוכרת ועוד כחצי מליון ישראלים נמצאים במצב של סוכרת סמויה. בכל שנה מתגלים בישראל כ-30 אלף חולים חדשים. מחלת הסוכרת הוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי ה-WHO בתור המגפה של המאה ה-21, והיא תמשיך ותצמח בקצב של כ-5% בשנה. מדי שנה מתים מסוכרת כ-2,500 ישראלים, בכל שנה מתרחשות בארץ כ-1,700 קטיעות איברים וכ-1,400 מהן באופן ישיר כתוצאה מסוכרת.

סוכרת היא גורם מספר אחד לעיוורון בישראל. חולי סוכרת מהווים למעלה מחמישים אחוז מחולי הדיאליזה ושבעים אחוז מהמאושפזים ביחידות טיפול נמרץ. הסוכרת מהווה נטל כלכלי על החולה, בני משפחתו ומערכת הבריאות. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי כ-300 מיליון אנשים ברחבי העולם חולים בסוכרת ומספר זה יכפיל עצמו בתוך 30 שנה. מגיפת הסוכרת עוצרת את הצמיחה הכלכלית על ידי נכות ואובדן חיים כתוצאה מהמחלה והסיבוכים הקשורים אליה. מחלת הסוכרת מהווה נטל כלכלי על החולה, בני משפחתו ומערכת הבריאות. סוכרת היא אחד הגורמים העיקריים של מוות בטרם עת בישראל ובעולם אך ניתנת לשינוי ועצירה בעזרת שינוי בתזונה וביצוע פעילות גופנית.

====

פטססס, היא חנות ישראלית לבעלי חיים הפועלת ברשת האינטרנט. אפשר למצוא בה מזון איכותי לכלבים, אוכל מועשר לחתולים, צעצועים, בגדים לכלבים, חטיפים, מיטות לכלבים וחתולים, שמפו לכלבים וכל מה שצריך כדי לגדל חיית מחמד בריאה ומאוזנת במחירים זולים ברכישה מאובטחת ולקבלם תוך יום יומיים באמצעות משלוח לכל מקום בארץ.

petsss | חנות קונספט למוצרים לבעלי חיים.