מחקר מרתק: גבר עם כלב מקבל יותר טלפונים מנשים

כלב – ידידי הטוב ביותר של הגבר

עכשיו זה מדעי

גברים שמאמצים כלב מקבלים יותר מספרי טלפון מנשים

מחקרים מדעיים רבים שנעשו במהלך השנים אודות הקשר בין כלבים לבני אדם הוכיחו מעל לכל ספק כי כאשר יש כלב בסביבה, הוא מקל על האינטראקציה החברתית בין אנשים. יתרה מכך, נערכו מחקרים גם על הקשר ההדוק מזה אלפי שנים בין בני האדם לכלבים אשר בזכותו קיבל הכלב את הכינוי ידידו הטוב ביותר של האדם.

מחקרים נוספים שנערכו בדקו את ההשפעה הבריאותית ולא רק החברתית על בני האדם והוכיחו מעל לכל ספק כי לנוכחות של כלב בחיי המשפחה ישנם יתרונות רבים.

האינטראקציה הנבדקת ברוב המחקרים שנערכו עד היום היא אינטראקציה של חיוך, קריצה ותנועות גוף אך לא אינטראקציה מילולית. על רקע מחקרים אלו חוקרים בצרפת ביקשו להרחיב את הידע ולמדוד את ההשפעה של הכלב באינטראקציה מילולית והדוקה יותר בין בני אדם. הם עשו זאת על ידי ארבעה ניסויים שונים. הניסוי הראשון, גבר עם או בלי כלב שביקש כסף מאנשים ברחוב. ניסוי שני, היה זהה לראשון רק שאישה השתתפה בו במקום הגבר. ניסוי שלישי, גבר עם או בלי כלב שהפיל כמה מטבעות על הקרקע. ניסוי רביעי, גבר שהלך ברחוב ו”התחיל” עם נשים, תוך שידול שלו לתת לו את המספר שלהן. פעם אחת הם עשו זאת כאשר הגבר הלך עם כלב ופעם אחת כשהוא לבדו.

החוקרים הצרפתים שככל הנראה היו אוהבי כלבים בעצמם, אספו את כל ממצאי המחקר וסיכמו את התוצאות. תוצאות הניסוי האחרון הראו כי 28.3% מהנשים (34 מתוך 120) הסכימו לתת לבחור את מספר הטלפון כאשר היה עם כלב לעומת 9.2% (11 מתוך 120) כאשר היה בלי הכלב. תוצאות המחקר הראו שנוכחותו של הכלב משפיעה באופן חיובי, והוא מנחה חזק באינטראקציה החברתית גם כאשר הפעילות היא חברתית מילולית ואף אינטימית. אם כך, עכשיו זה מדעי ומוחלט, ללא ספק, גברים שמגדלים כלב, מקבלים יותר מספרי טלפון מנשים, לכן אם אתה גבר פנוי, אולי תאמץ כלב כבר מחר ?

לקריאת המחקר המלא לחצו על הקישור הבא: http://nicolas.gueguen.free.fr/Articles/Anthrozoos2008.pdf

=====

פטססס, היא חנות ישראלית לבעלי חיים הפועלת ברשת האינטרנט. אפשר למצוא בה מזון איכותי לכלבים, אוכל מועשר לחתולים, צעצועים, בגדים לכלבים, חטיפים, מיטות לכלבים וחתולים, שמפו לכלבים וכל מה שצריך כדי לגדל חיית מחמד בריאה ומאוזנת במחירים זולים ברכישה מאובטחת ולקבלם תוך יום יומיים באמצעות משלוח לכל מקום בארץ

petsss | חנות קונספט למוצרים לבעלי חיים.